اخبار روز

حاشیه های جشن بازیگران

دومین جشن بازیگران سینمای ایران امسال در اریکه ایرانیان به خوبی و با حضور بازیگران بسیاری برگزار شد.

 این جشن با فراز و نشیب‌های خود به پایان رسید و یک شب به یادماندنی دیگری را برای هنرمندان کشورمان رقم زد.

× ورود خبرنگاران تا چند لحظه قبل از شروع جشن و ساعت 6 ممنوع بود. البته بعضی از بازیگران نیز به تبعیت از این قانون در سالن انتظار ایستادند و با مردم به گپ و گفت پرداختند.

× مریلا زارعی، افسانه چهره‌آزاد، علی دهکردی و داود رشیدی از جمله بازیگرانی بودند که برای برگزاری این جشن زحمات زیادی کشیدند و در طول برگزاری این مراسم نیز یک لحظه از تکاپو نیفتادند.

× متین حیدرپور بازیگر کوچک سینما و تلویزیون هم از مدعوین بود اما کسی او را به داخل راه نمی‌داد و او می‌گفت: «به خدا من بازیگرم... منو راه بدین... به خدا منم بازیگرم.»

× رویا تیموریان که اولین جشن بازیگران ایران به همت او برگزار شده بود نیز با همسرش مسعود رایگان در سالن حضور داشتند.

× اریکه ایرانیان برای برگزاری این جشن سالن اجتماعات خود را رایگان در اختیار بازیگران قرار داده بود.

× آقای رجبی معمار مدیر شبکه پنجم سیما و علیرضا دبیر کشتی‌گیر و عضو شورای شهر تهران نیز در این برنامه حضور داشتند.

× جشن با سرود ملی کشورمان رسمیت یافت و با بیانیه انجمن بازیگران شروع شد. بیانیه را داود رشیدی خواند؛ «قدر پیشکسوتان را بدانیم و قدر بازیگر را، هنر را»

× صدرالدین شجره اجرای این برنامه را به عهده داشت اما این جشن پر از تپق و بسیار سرد و بی‌روح اجرا شد. تعریف و تمجید لایق بازیگران پیشکسوت است اما نه در حدی که اول جمله از یاد مجری برود و نتواند حرفش را درست به اتمام برساند.

× مرتضی احمدی از بازیگران برجسته‌ای بود که عضویت طلایی این جشن را به او تقدیم کردند اما او هدیه انجمن بازیگران را رد کرد.

× مهدی هاشمی و گلاب آدینه باز هم با یکدیگر روی صحنه قرار گرفتند. مهدی هاشمی یک خاطره جالب تعریف کرد؛ «بچه که بودم عاشق بازیگرها بودم و بال بال می‌زدم تا از آنها امضا بگیرم اما خجالتی بودم و نمی‌توانستم امضا بگیرم.بزرگ شدم و از قضا بازیگر هم شدم. یه روز که خیلی ها در حال امضا گرفتن از من بود بچه‌ای از گوشه‌ای به آنها نگاه می‌کرد. فکر کردم اونم مثل من خجالت می‌کشد که امضا بگیرد. گفتم بیا امضا بگیر. گفت: تو کی هستی؟ من تو رو نمی‌شناسم. از اون موقع فهمیدم که هیچ کس نیستم. ما در نقش‌های مختلف حاضر می‌شویم اما هیچ کس هستیم نه اون نقش‌ها. گاهی هیچ کس با تقدیر و تجلیل از جایگاه خودش پایین میاد. من امشب در بهترین مکان هستم. البته هنوز هم دوست دارم که از بازیگران امضا بگیرم.

× داریوش ارجمند در صحبت‌های خودش از جمشید مشایخی تشکر و تقدیر کرد، زیرا استادش بود و حتی گاهی او را برای رفتن روی صحنه گریم کرده.

× داود رشیدی به دلیل دست‌اندرکار بودن در جشن دو سه بار پشت تریبون قرار گرفت. دومین بار که رشیدی روی سن رفت پایش به سیم‌های گوشه صحنه گیر کرد و نزدیک بود بیفتد.

× ملیکا زارعی در کنار مادر و خاله خود در این جشن شرکت کرده بود.

× داود رشیدی مرضیه برومند را نویسنده، بازیگر، کارگردان و خواهر زن خود معرفی کرد.

× حمید حامی اجرای موسیقی این جشن را به عهده گرفته بود. او 4 قطعه را برای این برنامه در نظر گرفته بود که 2 تیتراژ در آن وجود داشت. اولین کار او تیتراژ فیلم «هدف اصلی» بود.او همراه فیروز لیسانلو (گیتاریست) و رضا تاجبخش (پیانیست) کار خود را ارائه کرد.

× حضور حمید خیرآبادی بازیگر قدیمی که این روزها به دلیل کهولت سن از فعالیت هنری دور مانده است، همه را سر شوق آورد و تمام سالن ایستاده به تشویق او پرداختند.

× مهری ودادیان یکی دیگر از پیشکسوتان بازیگری روی صحنه قرار گرفت و تئاتر تک نفره‌ای را اجرا کرد.

×مهری ودادیان با کمک افسانه چهره‌آزاد و حمید خیرآبادی با کمک مریلا زارعی روی صحنه رفتند.

×‌فیلم «کایت رانر» که در حال اکران در کشور آمریکاست یکی از فیلم‌های خوب به حساب می‌آید. یکی از نقش‌های اصلی این فیلم عهده همایون ارشادی بوده که این بازیگر ایرانی با این فیلم کاندیدای اسکار شده است. همایون ارشادی نیز در این مراسم شرکت کرده و در کنار حسن‌ پورشیرازی این شب را به گفتگو و شادی گذراند.

× پس از تقدیر از بازیگران با پذیرایی و صرف شام این مراسم به پایان رسید.

× برف سفیدی که در تهران و منطقه سعادت آباد بارید بدرقه راه هنرمندان شد.

6wp936b.jpg

6jvb792.jpg

6twmdqo.jpg

7yob2wg.jpg

 

                                                   *******************

 

 

به دليل بيماري سرطان ريه و در سن 66 سالگي

حميد عاملي، بابای قصه‌گو از دنیا رفت

 

 

حمید عاملی گوینده و نویسنده قدیمی رادیو که مدت‌ها با بیماری سرطان ریه مبارزه می‌کرد، صبح امروز در 66 سالگی در بیمارستان کسری درگذشت.
مرحوم عاملی سال 1320 به دنیا آمد. او از سال 1330 فعالیت خود را در رادیو تهران آغاز کرد و از 1337 به کار گویندگی مشغول شد. عاملی از 1350 اجرای برنامه "‌راه شب" را در رادیو به عهده گرفت. او از سال 1352 پس از مرحوم صبحی، قصه ظهر جمعه را هر جمعه در رادیو می‌خواند و بعد راوی "داستان هزار و یکشب" در رادیو تهران شد.

وی از سال 1334 در مجلات کیهان بچه‌ها، اطلاعات هفتگی و روشنفکر، داستان‌های کوتاه به خصوص برای کودکان می‌نوشت. عاملی سال 1382 از سوی وزارت ارشاد در ردیف پیشکسوت اهل قلم قرار گرفت.

رادیو تهران نیز 10 دی امسال برای این هنرمند فقید مراسم بزرگداشت برگزار کرد. او در آن مراسم گفت: "سرطان را با دستم مچاله و دوباره کار خود را در رادیو شروع می‌کنم." عاملی از چند روز پیش به دلیل شدت گرفتن بیماری در بیمارستان کسری بستری بود.

پرشین سینما درگذشت این هنرمند را به خانواده وی و جامعه هنری تسلیت می‌گوید.

 

                                                                     ********************

 

 
 

پايان فيلمبرداري «مجنون ليلي» و تلاش براي حضور در جشنواره فجر


    
    
     فيلمبرداري پنجمين فيلم سينمايي قاسم جعفري در مقام كارگردان كه از پنج‌شنبه اول آذرماه مصادف با تولد امام هشتم حضرت رضا (ع) در تهران جلوي دوربين عليرضا زرين دست رفته بود، چهارشنبه دوازدهم دي ماه خاتمه يافت.

6u7bvk3.jpg


    
    به گزارش خبرنگار سينمايي فارس، «مجنون ليلي» جديدترين فيلم قاسم جعفري است كه پس از سريالهاي پرمخاطب مسافري از هند، خط قرمز، كمكم كن و فيلم‌هاي سينمايي ،ماه مهربان،قاصدك،بازنده ،گرگ و ميش ، به مرحله توليد رسيده است.
    بر اين اساس،قرار است تدوين و صداگذاري فيلم كه همزمان با فيلمبرداري آن آغاز شده، تا پايان ديماه به پايان برسد و فيلم براي نمايش در بيست و ششمين جشنواره فيلم فجر آماده نمايش شود.
    در فيلم سينمايي «مجنون ليلي»،محمدرضا گلزار، الناز شاكر دوست، حميد گودرزي، حامد بهداد، نيما شاهرخ شاهي، السا فيروزآذر، يوسف تيموري، گلاره عباسي، احمد پور مخبر، زهره مجابي، رامين راستاد، لعيا باستاني، كامران فيوضات، گلي اكبري، پروين ميكده، فرخنده فرماني زاده،با حضور: ابوالفضل پورعرب و رضا رويگري ،با معرفي: آرتين دانشور، شهرزاد جعفري، سميه طاري به ايفاي نقش مي‌پردازند.
    مجنون ليلي (ولنتاين) عاشقانه‌اي شهري است كه دو شخصيت اصلي قصه فرهاد (محمدرضا گلزار) و پروانه (الناز شاكردوست) كه نمادي از عشقهاي اسطوره‌اي ايران هستند در مسير پرفراز و نشيبي در كنار هم قرار مي‌گيرند و در «روز ولنتاين» حادثه‌اي اين دو را از هم جدا مي‌كند اما كادوي ولنتاين در طول يك شبانه روز مسير زندگي اين دو دلداده را تغيير مي‌دهد و ...
    عوامل اصلي فيلم مجنون ليلي عبارتند از: كارگردان: قاسم جعفري، مدير فيلمبرداري: عليرضا زرين دست، نويسندگان: فرهاد نوري ،مسعود صحت،مشاورين فيلمنامه: حميدرضا آذرنگ،هادي مقدم دوست، مدير توليد: يوسف صمدزاده، دستيار كراگردان و برنامه‌ريز: بهمن گودرزي، تدوين: حميد سيفي، موسيقي: احسان خواجه اميري، صدابردار: آرش برومند، صداگذاري و ميكس: فريدون خوشابافرد، جلوه‌هاي ويژه: پيمان‌ ابدي، طراح جهره پردازي: منيژه حاتم آبادي، طراح صحنه و لباس: بسام موسوي، گروه كارگرداني: احمد معظمي - مسعود صحت، عكاس: مجيد خمسه، دستيار تدوين: سامان مجد وفايي، روابط عمومي: علي بنكدار،لابراتوار: مركز خدمات صنايع فيلم ايران (بديع) مجري طرح: صديه صحت، تهيه كننده: قاسم جعفري، محصول موسسه فرهنگي هنري شهرزاد 1386.
    

 
 

/ 1 نظر / 49 بازدید